امروز: دوشنبه 29 مرداد ماه 1397 ساعت: 
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول

ترامپولین چیست؟

ترامپولین

 یا تشک پرش در جا یک وسیله ورزشی و تفریحی است که تشکیل شده از یک صفحه مرکزی محکم که بوسیله یک سری فنر و یا کش بانجی به بدنه متصل شده و به ورزشکار امکان پریدن در جا را میدهد. ترامپولین معمولا به شکلهای دایره ،چهارگوش و یا چند ضلعی ساخته می شود. 

به این ورزش ریباندینگ و یا جامپینگ هم می گویند.


نمونه های مختلف ترامپولین

                         ترامپولینترامپولین
اين وسیله از ديرباز در جهت تقويت انعطاف و چالاكي ورزشكاران فعال در زمينه ژيمناستيك مورد استفاده قرار ميگرفته است.مخترع این وسیله Georg Nissen  در سال 1971 با اختراع ترامپولین به عنوان یک وسیله تخصصی در ورزش ژیمناستیک  و تشکیل انجمن ترامپولین امریکا USTA  رشته ای جدید در تاریخ ورزش های نوین و سلامتی ایجاد نمود.


پس از آن  با توجه به مزاياي فراوان اين ابزار، از آن در تمرینات آمادگی جسمانی فضانوردان NASA مورد استفاده قرار گرفت. اثر بخشی این وسیله به اندازه ای بود که Carter, Albert E از انجمن جهانی سلامت و ورزش ( The National institute of Reboundology and Health, Inc. Edmonds Washington ) در مصاحبه ای در سال 1979 ترامپولین را به عنوان موثر ترین حرکت ورزشی و اصلاحی طراحی شده توسط بشر معرفی کرد.


ورزش با ترامپولین ترامپولین و مزایای بیشمار آن


- تقويت  قلب و عروق

- تمرینات عضلاني

- کاهش وزن

- انعطاف‌پذیری

- عدم آسيب به مفاصل، تاندون و رباط

- توسعه قابليت تعادل و هماهنگی

- توسعه مهارت‌های حرکتی

- درمان افسردگي

- تقویت سیستم لنفاوی

- تاثیر در کنترل حرکت بدن(حرکات اصلاحی)


ترامپولین چیست


استفاده از ترامپولین بسیارمفرح و جذاب میباشد و باعث شادابی و کاهش افسردگی می گردد.

همچنین طی تحقیقات و آزمایشات صورت گرفته هر 10 دقیقه استفاده از ترامپولین برابر با 30 دقیقه استفاده از تردمیل باعث سوزاندن کالری و کاهش وزن میگردد.

نکته مهم و قابل توجه این است که ترامپولین هیچکدام از صدماتی را که استفاده از تردمیل به دنبال دارد را باعث نمیشود مانند فشار به مفاصل زانو،کمر و ... .مقایسه ای کوتاه بین ترد میل و ترامپولین


مقایسه ترامپولین با تردمیلمقایسه تردمیل و ترامپولین

 

فروشگاه اینترنتی کالابیز افتخار دارد تا این کالا را با بهترین کیفیت و گارانتی و  دریافت استاندارد های ملی ایران و اروپا عرضه نماید و در سراسر ایران به دوستداران و طرفداران این ورزش تحویل نماید.

همچنین در راستای گسترش این ورزش فروش ویژه ترامپولین با تخفیف برای باشگاه ها و سالن های ورزشی  در سراسر ایران در نظر گرفته شده.

برای مشاهده محصولات و انواع ترامپولین های خانگی ، باشگاهی و فضای باز اینجا کلیک کنید.